Bodrum-Kos Feribot Seferleri

Kos adası Bodrum’un karşısında bir adadır ve yazın Bodrum’dan Kos’a günübirlik feribot seferleri yapılmaktadır. 2020’de hepimizin bildiği üzere ülkemizde ve dünya genelinde olan pandemi nedeniyle seferler durdurulmuştu. 2022 yılıyla birlikte bahar ayında seferlerin tekrar başlaması planlanıyor. Gün içerisinde sürekli olarak sefer düzenlenmekte ve bu seferler yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Kos adası bir diğer adıyla İstanköy turizm yönünden oldukça ilgi çeken bir adadır. Bodrum-Kos feribot seferlerinde net bir fiyattan bahsetmek pek olası değil . Bunun nedeni ise, bu düzenlenen feribot seferlerinden birçok şirketin söz söyleme hakkına sahip olmasıdır. Tek ortak yanları 0-6 yaş arası çocuklardan hiçbir ücret talep edilmemesidir. Birçok alanda olduğu gibi sezonluk fiyat artışları olabilmektedir. Bunun için en güzel yol seferleri karşılaştırıp sizin için uygun olanı seçmek olacaktır.

 

    Bodrumdan Yunan adalarına seferlere katılmak sizlere çok güzel bir deneyimin yanı sıra, iyi bir tatil de yaşatacaktır. Turgutreis seferleri organize eden firmalar arasında ciddi bir yere sahiptir. Turgutreis D-Marin den hareket eden Dentur Avrasya gemileri her gün günübirlik seferler yapmaktadır. Bu gemiler oldukça rahat konforlu ve uygundur.  Kos adası dışında Simi, Rodos, Leros ve Patmos yunan adalarına da seferler düzenlenmektedir. Kos adası feribot bileti aldığınız takdirde eğer seyahatinizi Nisan-Eylül arası yapacaksanız 15 gün ile sınırlı kapı vizesi almak da size kolaylık sağlayacaktır. Günübirlik turlar da bir diğer seçenek tabii ki.  Günübirlik turlar, sabah erken saatlerde başlar ve akşama doğru sonlanır. Herhangi bir otel ya da konaklama sorunu yaşamadan, hesaplı bir şekilde gezinizi anılarınızı ardınızda bırakarak tamamlayabilirsiniz.

Kos Adası Tatil İçin Uygun mudur?

Kos Adası tatil severlerin büyük bir istekle tercih ettiği cennet gibi bir adadır. Kos Adası birçok kişinin ilk tercihi olmakla beraber pişmanlık yaşamadan kendisine güzel anılar bırakarak eve döndüğü şirin bir ada olma özelliği taşır. Çok fazla beklemeden seferler ile ilgili yeterli düzeyde bilgilere ulaşıp, kendinize bir plan oluşturup burada Instagramınız için oldukça güzel fotoğraflar ve anılarınızla evinize dönmemeniz için bir sebep yok. Kos’un günbatımında sıcak bir kahve içip dönmeden tatil bitirmek istemezsiniz.