Turyol; bünyesinde faaliyet gösteren 60 adet yolcu gemisi, 2 adet yolcu-araç gemisi, 8 adet deniz turizm gemisi, 4 adet hizmet gemisi ve işletmekte olduğu 15 adet iskele ile kabotaj ve uluslararası sularda deniz yolu ile yolcu taşımacılığı, araç taşımacılığı ve turizm hizmeti veren, sektörünün önde gelen kuruluşudur.

Kabotaj ve uluslararası sularda üstün hizmetimizle; can, mal, seyir ve çevre emniyetini üst düzeyde sağlayarak, yolcu/misafir memnuniyetini elde etmek, ulaşım sektöründe deniz yolu ile yolcu taşımacılığı payını arttırmak, deniz turizm sektörünün gelişimine girişimlerimizle katkıda bulunmak.

Uluslararası standartlarda hizmet üreterek; yolcularımıza, misafirlerimize, çalışanlarımıza, yatırımcılarımıza ve topluma, artı değer yaratan, kalite ve güven kavramlarıyla özdeşleşmiş kurum olmak.

Bir asırı aşan yenilikçi uygulamalarımız ile, lider ve örnek konumumuzu sürdürerek, her koşulda bağlı kaldığımız kurumsal ilkelerimiz ile sektörün olumlu yönde gelişimini sağlamak.

Ekip ruhu ile hareket eden tecrübeli ve eğitimli çalışanlarımız ile, yolcu/misafir beklentilerinin üzerinde sürdürülebilir ve konforlu hizmet sunmaktir.