Gecmisi 1900'lü yillara dayanan Dentur Avrasya sirketi 2002 yılında kurulan Avrasya Deniz Taşımacılığı Turizm Hizmetleri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Dentur Avrasya Grup adı altında bugün bünyesinde barındırdığı yolcu taşımacılığı, turizm, reklam ve Taşdelen Doğal Kaynak suyu işletmeciliği  ile sektördeki saygın ve öncü konumunu başarı ile sürdürmektedir.

Yüzyılı aşkın bir süredir sürdürdüğümüz öncü ve örnek konumumuzu, büyük bir inançla bağlı kaldığımız ve hiçbir surette ödün vermediğimiz kurumsal ilkelerimize borçlu olduğumuzun bilincindeyiz.

Bu ilkeler, ülkemizin, dünyanın ve sektörümüzün içinden geçtiği her türlü iklimde bizlere daima en doğru yol gösterici olmuştur.

Bu nedenle aşağıda sıraladığımız meslek ilkelerimizi yeni kuşaklara aktarmaya büyük özen göstermekteyiz.

Disiplin

Kuşaklar boyu gururla taşıdığımız denizcilik geleneği,  bizlere öncelikle her koşulda mutlak disiplini öğretir. Genel müdürümüzden en genç miçomuza kadar tüm personelimiz görevlerini eksiksiz yerine getirir, denizcilik ve şirket disiplinine uyum esastır.

Kesintisiz Hizmet

Her türlü hava ve deniz koşulunda, teknik altyapımızın güvenlik sınırları içinde 365 gün/24 saat her an hizmet Dentur Avrasya'yı özel kılan prensiplerden biridir. Değerli yolcularımız için zamanın ve kesintisiz ulaşımın ne denli önemli olduğunu biliyor ve bunun için çalışıyoruz.

Tam Güven

Her zaman tam güven. En yeni teknoloji tekne tasarımlarımızdan, uydu ve radar kontrollü takip sistemlerimize, güçlü elektronik iletişim altyapımızdan sürekli meslek içi güvenlik eğitimimize, eksiksiz acil durum donanımlarımızdan tertemiz sicilimize kadar… 
Siz değerli yolcularımıza en üst güvenlik standartlarını sunuyoruz.

En Yeni Teknoloji 

Genç, hızlı, yüksek manevra kabiliyetli gemilerimiz, dünyanın en modern seyir ve iletişim donanımımız, her türlü eğlence ve organizasyonlar için hazır teknik altyapı, bilgisayar güdümlü geçiş ve yönetim sistemi. Teknik üstünlüklerimizden sadece bazıları… Teknolojik liderliğimizi devamlı kılabilmek için gelirimizin büyük bölümü teknik yatırımlarımıza yönlendirilmektedir. 

Sürekli Eğitim

Yöneticisinden kaptanına, çarkcısından gişe memuruna kadar tüm Dentur Avrasya Grup personeli, düzenli olarak konumlarının gerektirdiği profesyonel meslek içi eğitimi almaktadır. Bu amaçla kurum içi ve dışı eğitim programlarımız ve değerlendirme çalışmalarımız yıl boyunca devam etmektedir.

Çevreye Duyarlılık

Bizler çevre duyarlılığını yalnızca bir slogan olmaktan çıkarıp, günlük hayatımızın önemli bir parçası olarak benimsemiş bir aileyiz. Bu anlamda, tüm gemilerimiz en yüksek çevre standartları uyarınca mümkün olan en düşük çevresel etki ve atık seviyesi için özel olarak tasarlanmaktadır. Öte yandan çevre koruma ve ekolojik bilinci yükseltme odaklı her türlü faaliyete de gönüllü olarak katılıyor ve destekliyoruz.